Zeynep Bugay

Hakkında

Zeynep Bugay, 21 Haziran 1979’da İstanbul’da doğmuştur. 29 derece İkizler olan Bugay, öğrenme, analiz etme, hayal kurma, okuma, yüzme ve seyahat etme tutkunudur. Mars Algol kavuşumu olduğu için adaletsizlik veya laubalilik söz konusu olduğunda maalesef zaman zaman gerçek bir siyah ejder öfkesi sergileyen Bugay, pek çokları için dışarıdan bir değerlendirmeyle ciddi, soğuk, köşeli bir duruşa sahip olsa da esasında, ejderhanın pullarına dokunup, onu sevmeyi göze alabilenler için güleç, yakıcı derecede sevecen ve ölümüne sadık bir yapıya sahiptir.

Çocukluğunu çok sevdiği Gümüşsuyu semtinde aralıksız olarak Tombi, Eti Puf ve Bakkal Kemal Amca sandviçi yiyerek, Coca Cola içerek ve ölümüne tembel tenekelik ederek geçiren Bugay, Namık Kemal İlkokulu’nu da haliyle ancak orta dereceyle bitirmiştir. Frankofon eğitimine başladığı ortaokul yıllarından itibaren 29 derece İkizler liyakatini kullanmayı becerebilmiş olan Bugay, Arap atı misali sonradan açılarak, örgün eğitim hayatında sunulan takdir, teşekkür, plaket ne varsa toplamıştır. Bilkent Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünü okul tarihine geçen, akıllara şayan bir CGPA ile bitirse de ailesinin beklentisi olan, Amerika’nın çok prestijli üniversitelerinden birisinde alması gereken politika lisans üstü eğitimine kalbi öyle istemediği için hiç tereddütsüz “Hayır” demiştir. İşin gerçeği, hayatını çok küçük yaşlarından itibaren kalbinin ve sezgilerinin doğrultusunda idare etmeye çalışan Bugay, zaman zaman vicdanının çok baskın gelmesi ve gerçeği gölgelemesi sebebiyle kendi kendisini yanıltsa da genelde algılarının doğru çıktığını Yengeç tarafıyla bilmektedir.

Çalışma hayatında sırasıyla prodüksiyon asistanlığı (burnu sürtsün diye kirlenen kostümlerin kendisine ayak üstü yıkatılmışlığı bile vardır) kurgu asistanlığı (ki o devlerin oturduğu kurgu masasına kabul edilebilmek için aralıksız çalan şirket telefonlarına şirket ortağı olduğunu unutarak, hiç gocunmaksızın cevap verip, ast üst ayrımı olmaksızın, herkese çay-kahve servisi yapması gerekmiştir), PR’da metin yazarlığı ve müşteri temsilciliği, son olarak da MCCann Erickson’da reklamcılık yapmıştır.

2009 senesinden bu yana kozmoloji, hermetizm, taroloji, simya ve dönüşüm, uranyen astroloji alanlarında özel eğitimler alan ve almaya da devam eden Bugay, şimdilerde kışları İstanbul Bebek, yazları ise İstanbul Prens Adaları’ndan Kınalıada’da yaşamaktadır. Gerçek bir ada aşığı olan ve çok sevdiği babasını da aynı adada yüzerken kaybeden Bugay, kendisinin ölümü halinde her ne kadar Kınalıada’da boş mezar yeri olmadığı söylense de adada azur mavisi bir mezara gömülmek ve bir daha da bu dünyevi oyuna asla geri gelmemek istemektedir. 2017 doğumlu, Lea isimli bir kız çocuğu sahibi olan Bugay, bekar bir annedir. Bugüne dek gerçekten tam manasıyla kimse tarafından sevilmediğine inandığı için bu zamandan sonra kendisini ve kızını can-ı gönülden sevmeyi göze alacak kişinin önce çok merhametli ve sadık olması ardından Ada’yı ve tabii ki ejderhaları sevmesi gerektiğine inanmaktadır…

proti-adasinin-esrari
proti-adasinin-esrari-2
sevgili-nasil-bulunur-zeynep-bugay-kitabi
sevgi-nasil-bulunur